Piwa i wina bezalkoholowe - napój XXI wieku?

Piwa i wina bezalkoholowe - napój XXI wieku?

XXI wiek to okres, w którym coraz ważniejszym zagadnieniem dla współczesnego człowieka jest dbanie o zdrowie jak również o wygląd zewnętrzny. W tych czasach coraz większą sympatię konsumentów zdobywają napoje bezalkoholowe. Często sportowcy z uwagi na swoje wzmożone dbanie o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne znani byli z tego, że stronili od alkoholu tak teraz coraz więcej osób zainteresowanych jest alternatywnymi napojami, które choć w części są w stanie zastąpić alkohol.

Na rynku coraz bardziej dostępne stają się piwa oraz wina bezalkoholowe. Do niedawna można je było zakupić tylko przez Internet u producenta, jednakże z uwagi na rosnące zainteresowanie konsumentów również sklepy stacjonarne wprowadzają je do swojej oferty. W większych miastach powstają również sklepy handlujące tylko i wyłącznie tym towarem.

Czym właściwie jest wino bezalkoholowe? To wino uzyskane po procesie dealkoholizacji. Za pomocą specjalnej metody z wina tradycyjnego eliminowany jest alkohol przy zachowaniu większości cech wina, a zwłaszcza jego smaku oraz aromatu. Oczywiście warto zaznaczyć, że wino czy piwo bez tak zwanych promili nie zastąpi w stu procentach alkoholu, jednakże z pewnością jest doskonałym zamiennikiem dla kawy czy herbaty.

Wina oraz piwa bezalkoholowe idealnie nadają się jako dodatek do obiadu czy deseru podawany podczas spotkań towarzyskich. Nie niosą za sobą ryzyka związanego ze spożyciem alkoholu, a dodatkowo pozbawione są wielu zbędnych kalorii, co powinno ucieszyć zwłaszcza żeńską część konsumentów. Dla kobiet szczególnie polecane są wina bezalkoholowe, które podane w eleganckim kieliszku potrafią zamienić nawet najprostsze danie w dopracowany poczęstunek. Wino od wieków kojarzy się z napojem wyrafinowanym serwowanym podczas ważnych uroczystości. Kobiety z uwagi na swoją wrażliwość estetyczną i przywiązanie do szczegółów często sięgają po alkohol nie w celu upojenia, ale stworzenia atmosfery. Wino bezalkoholowe jest więc idealne dla kobiet w ciąży, które w tym okresie nie muszą rezygnować z miłych chwil spędzonych przy lampce wina dbając przy tym o zdrowie dziecka jak i o swoje. Dodatkowo cena wina bezalkoholowego wysokiej jakości wynosi około 25 zł. Za niewielkie pieniądze można zakupić ten wyjątkowy napój, który wzbogaci każdą chwilę.

Wina bezalkoholowe mają wiele zalet począwszy od wspaniałego smaku kończąc na obniżonej kaloryczności i niewygórowanej cenie. Czy zostały stworzone z myślą o zastąpieniu alkoholu? Raczej nie, ale z pewnością warto je wziąć pod uwagę przy planowaniu kolejnej imprezy towarzyskiej. Warto sprawdzić jak spełniają swoją - coraz bardziej znaczącą – rolę przy stole.

Dodaj komentarz

* Imię
* E-mail (nie zostanie opublikowany)
   Strona internetowa: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod zabezpieczający